18 січня 2023 року кафедрою Транспортних систем і логістики Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова проведена он-лайн зустріч "Проєкти Jean Monnet для технічних спеціальностей: виклики та перспективи" за підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні. Заход вийшов дуже цікавивим та корисним, тож пропонуємо переглянути його запис.
Партнери заходу:
- Харківська міська рада,
- ТОВ "ВІАСИСТЕМПРО",
- Навчально-науковий центр "Європейські студії для технічних університетів" Національного університету "Львівська політехніка",
- Сумський національний аграрний університет.
Захід відвідало понад 60 учасників із 11 міст України (Харків, Київ, Львів, Суми, Одеса, Луцьк, Запоріжжя, Рівне, Житомир, Тернопіль, Черкаси): науковці, викладачі, аспіранти, студенти, представники бізнесу та громадських організацій.
З привітальним словом до учасників звернулись:
- Марія Осінська, директор міжнародного відділу ХНУМГ імені О.М. Бекетова;
- Ігор Білецький, директор Навчально-наукового Інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури ХНУМГ імені О.М. Бекетова;
- Євген Куш, завідувач кафедри Транспортних систем і логістики ХНУМГ імені О.М. Бекетова;
- Петро Крайник, проєктний менеджер за напрямом Жан Моне Національний офіс Erasmus+ в Україні.
Марія Ольхова, доцент кафедри Транспортних систем і логістики ХНУМГ імені О.М. Бекетова, координаторка проєкту, у своїй презентації надала детальну характеристику проєкту "Політика стійкого міського транспорту у Європі".
Дмитро Беспалов, директор компанії "Про мобільність" та експерт з розвитку стійкого транспорту у містах, наголосив на важливості, актуальності тематики проєкту та його реалізації. Дмитро зазначив, що наявність спеціалістів на ринку праці України, що мають досвід участі у європейських проєктах щодо транспортного планування сприятиме відбудові України. "Знаючи інструменти транспортного моделювання, студенти мають шанс буди конкурентоздатним на світовому ринку", – наголосив Дмитро.
Промова Дмитра Беспалова викликала жваву дискусію у учасників заходу щодо важливості та вагомості надання знань про політику стійкого міського транспорту у Європі.
Друга частина заходу була присвячена обміну досвідом щодо реалізації та впровадження проєктів Жан Моне Модуль. Своїм потужним досвідом поділились:
- Олена Мельник, керівник проєктного сектору Сумського національного аграрного університету,
- Ярина Турчин, директор Інституту гуманітарних і соціальних наук, професор кафедри політології та міжнародних відносин НУ "Львівська політехніка",
- Наталія Гайванович, доцент кафедри маркетингу і логістики, академічний координатор проєкту Jean Monnet кафедра, ННЦ "Європейські студії для технічних університетів" НУ "Львівська політехніка".
В кінці заходу учасники отримали вичерпні консультації з питань подачі заявок та поширення результатів проєктів.
В результаті відвіданого заходу, учасники отримали знання щодо планів реалізації проєкту Жан Моне Модуль "Політика стійкого міського транспорту у Європі", дізналися про можливості проєктів Жан Моне для технічних спеціальностей.